  • Sharp 75" 4K Ultra HD Google TV with AQUOS XLED Technology 4T-C75GU8500X
Brand Image
SKU#00198
₱159,998.00
  • Screen Size: 65-inch (Diagonal)
  • Resolution: 4K Ultra HD (3,840 x 2,160 pixels)
  • Operating System: Google TV
  • Processor: X6 Revelation Processor
  • Refresh Rate: Native 120 Hz Panel Refresh Rate
  • Audio Output Power: 15 Watts (Note: the 75-inch model has a more powerful system)
  • Power Consumption (On): 240 W
  • Dimensions (WxHxD): 1450 mm x 844 mm x 73 mm (without stand)
  • Net Weight: 24.2 kg (without stand)
  • 120 Hz Refresh Rate & Gaming Optimized: The high refresh rate makes fast-moving scenes smoother. It also supports AMD FreeSync Premium, ALLM (Auto Low Latency Mode), and VRR (Variable Refresh Rate) for a lag-free, tear-free gaming experience.